PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Związkowcy w USA: Amazon zagraża gospodarce naszego kraju

Autor: dlahandlu.pl 19 lipca 2017 10:38

Związkowcy w USA: Amazon zagraża gospodarce naszego kraju Fot. Shutterstock

Jeden z największych związków zawodowych w USA protestuje przeciwko przejęciu przez Amazona sieci Whole Foods argumentując, że transakcja jest zagrożeniem dla amerykańskich miejsc pracy.

The United Food and Commercial Workers International Union (UFCW), która reprezentuje 1,3 mln pracowników handlu detalicznego, przesłała list do Federalnej Komisji ds. Handlu wzywając do wszczęcia dochodzenia w sprawie przejęcia.

- Przejęcie firmy Whole Foods przez Amazona nie ma na celu poprawy obsługi klienta, jakości produktów - napisał w piśmie Matt Perrone, prezes związku. - Chodzi o zniszczenie miejsc pracy w Whole Foods poprzez automatykę, która jest już stosowana w Amazonie. Gorąco zachęcamy Komisję do dokładnego przyjrzenia się tej koncentracji.

Perrone nazwał Amazona "monopolistą detalicznym, które zagraża każdemu zakątkowi gospodarki naszego kraju" i stwierdził, że ​​rosnące udziały firmy w branży spożywczej spowodują masowe zamknięcia supermarketów.

- Niezależnie od tego, czy Amazon ma stacjonarny sklep spożywczy Whole Foods w pobliżu konkurenta, ich model online i skala działalności pozwalają im niesprawiedliwie konkurować z każdym sklepem spożywczym w kraju - napisał Perrone.

Perrone zaatakował również założyciela firmy, Jeffa Bezosa. - Internetowy model biznesowy firmy Amazon zbudowany jest na brutalnym fundamencie automatyzacji, aby obniżyć koszty - napisał. -Jeśli ta fuzja dojdzie do skutku, może to wpłynąć na tysiące stanowisk pracy w Whole Foods wyłącznie po to, aby wzbogacić jednego z najbogatszych ludzi - Jeffa Bezosa.

Amazon zapowiedział, że nie planuje cięcia miejsc pracy w wyniku fuzji.

Amazon ma aktualnie około 0,2 proc. udziału w rynku spożywczym w Stanach Zjednoczonych, a Whole Foods -  1,4 proc. udziału.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Pracodawca 2017-07-25 11:37:04

  Jak stracą pracę w USA to zapraszamy do Polski. U nas jest niedobór pracowników.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,37

 • Min

  2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane