Związkowcy z Biedronki negocjują ws. podwyżek i procedury tajemniczego klienta

Autor: solidarnosc.gda.pl 17 września 2015 12:57

15 września odbyło się cykliczne spotkanie związkowców działających w Jeronimo Martins Polska z pracodawcą.

Prezydium Komisji Zakładowej w JMP na początku września ustaliło tematykę spotkania. Do najważniejszych zagadnień wybrano m.in.:
- podwyżki płacowe 2015 i 2016 - wezwanie do negocjacji dotyczących podwyżek płacowych na rok 2016, oraz omówienie podwyżek na rok 2015, w kontekście pojawiających się informacji o zrównaniu podwyżek do stawek obowiązujących w aglomeracjach
-  zasady premiowania i dostosowanie ich do nowych zasad inwentaryzacyjnych - w związku z wprowadzeniem dostaw bez sprawdzania (kontroli), prezydium komisji zakładowej widzi konieczność zmiany systemu premiowania do nowych zasad
- procedura tajemniczego klienta oraz zakupu kontrolnego na sklepie - omówienie problemu jasnych wytycznych odnośnie zakupu kontrolnego oraz propozycja prezydium odnośnie tajemniczego klienta, wstępna weryfikacja zastrzeżeń bezpośrednio po wizycie TK.
- kasy z ekranami dotykowym i- dostosowanie kas do zasad ochrony danych osobowych, oraz do wymogów prawnych związanych z pracą przed monitorem.
- środowe i niedzielne promocje - ilość akcji promocyjnych oraz folderów i plakatów; zmniejszenie ilości akcji tematycznych, rozłożenie w czasie w ujęciu tygodniowym.

Jeronimo Martins w Polsce zatrudnia ponad 55 tys. pracowników. Jeronimo Martins Polska S.A. jest 2. co do wielkości firmą w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Realista 2015-09-18 01:29:53

    Pogadać to sobie będą mogli ... Może coś ugrają w sprawie podwyżek (ale do stawek w aglomeracjach i tak wszystkich nie zrównają), to pewno JM w swoich planach pewnie uwzględnia. Do tego, jeśli temat dobrze uargumentowany i przez BHP będzie poparty, także coś w sprawie kas dotykowych. Pozostałe sprawy - no cóż - raczej nikt biznesu do związków zawodowych i "widzimisia" pracowników nie będzie dostosowywał.

    Swoją drogą firma musi mieć problemy z komunikacją prowadzonych projektów, zmian czy obowiązujących procedur, skoro są one omawiane na forum związkowym.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane