Związkowcy z Biedronki zapowiadają kolejne protesty

Autor: dlahandlu.pl/solidarnosc.gda.pl 3 listopada 2015 09:46

Od 3 listopada br. za aprobatą Komisji Krajowej związkowcy z Biedronki rozpoczynają  ogólnopolską akcję propagandowo-ulotkową w dużych miastach Polski: Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Elblągu, Częstochowie, Poznaniu, Gdyni, Katowicach, Koszalinie, Białymstoku, Bielsko-Białej, Zielonej Górze i Warszawie. - Akcja związana jest z sytuacją w sklepach sieci Biedronka: brakiem negocjacji płacowych, utrudnieniach działalności związkowej oraz zwolnieniami bez konsultacji - poinformował Robert Jacyno, z-ca przewodniczącego NSZZ Solidarność w JMP S.A.

10 listopada odbędzie się również akcja pod sklepami w Jarocinie. Powodem akcji jest uporczywe naruszanie przez pracodawcę zapisów ustawy mówiące, o konieczności konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy członkom związku - informuje Solidarność.

Na przestrzeni bieżącego roku  zdarzenia takie miały miejsce w miejscowości Żachlin, Elbląg, Jarocin i Poznań. Wszelkie tego typu zdarzenia są kierowane do postępowania sądowego. Akcja protestacyjna przed jednym ze sklepów Biedronka w miejscowości Jarocin ma na celu uświadomienie klientom sklepów Biedronka o łamaniu przez pracodawcę zapisów kodeksu pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • milena 2015-11-08 20:44:35

  Niech w końcu zrobią porządek ze wszystkim.Wyzysk pracowników trwa od kliku miesięcy,ucinanie premii,zwalnianie pracowników mimo że ciągle ich brakuje.Co dzień robię zakupy w Biedronce i za każdym razem kolejki na połowę sklepu,kasjerki nie wyrabiają się z pracą,na sklepach jest brudno....Czas najwyższy coś z tym zrobić!

 • pracownik 2015-11-03 18:55:21

  Nie chcą pracowników traktować jak w polskich sieciach. Jeden wyzysk. Może wreszcie opodatkowanie trochę nauczy ich szacunku do naszego kraju.

 • D 2015-11-03 13:52:58

  a może wzorem górników zwiazki powinny protestowac również w Warszawie przeciwko wprowadzniu podatku dla sieci handlowyd

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  7,14

 • Min

  3,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane