Związkowcy z Tesco mówią ,,nie" nocnej zmianie

Autor: dlahandlu.pl 22 lutego 2018 09:53

Związkowcy z Tesco mówią ,,nie" nocnej zmianie Fot. Shutterstock.com

OZ NSZZ „Solidarność” przy Tesco Polska, w odpowiedzi na pismo zarządu z 16 lutego br., dotyczące ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz możliwych zmian w organizacji pracy sklepów poinformowała, że nie ma to zgody związku.

W komunikacie związku czytamy: "W opinii Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” bez konsultacji ze stroną związkową i zmiany Regulaminu Pracy obowiązującego w Tesco Polska pracodawca nie powinien planować czasu pracy rozpoczynającego się od godziny 0:15 w poniedziałek po wolnej niedzieli. Nawet jeśli chcecie Państwo wprowadzić pojęcie „pracy w handlu oraz wykonywaniu czynności związanych z handlem w niedziele i święta w placówkach handlowych” zgodnie z zapisami w ustawie, to również po konsultacjach ze stroną związkową. W związku z powyższym, wzywamy Pracodawcę Tesco Polska do zaniechania planowania czasu pracy rozpoczynającego się od godziny 0:15 w poniedziałek po wolnej niedzieli od 1 marca 2018 r. oraz rozpoczęcie konsultacji ze stroną związkową zgodnie z obowiązującym prawem" - podała ,,Solidarność".

Czytaj także: Pracownicy Tesco też będą zaczynać zmianę po północy? Sieć rozważa zmiany
Martin Behan: Dołożymy starań, by zmiany nie miały negatywnego wpływu na pracowników

Związkowcy argumentują, że wprowadzenie ruchomego czasu pracy w firmie wymaga zawarcia przez pracodawcę porozumienia ze związkami zawodowymi przedstawicielami pracowników, a NSZZ "Solidarność" nie wyraziła na to zgody.

Z wnioskiem o zastosowanie ruchomego czasu pracy może również wystąpić sam pracownik, lecz nie ma takiego obowiązku. Ruchomy czas pracy znosi godziny nadliczbowe wynikające z przekroczenia doby pracowniczej oraz pozwala na rozpoczęcie ponowne pracy w tej samej dobie pracowniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • aanka 2018-02-24 17:40:58

  I co z tego ,że związki mówią nie a życie życiem

 • tesek 2018-02-22 21:27:45

  Okręt tonie, orkiestra gra do końca, a dyrygent mówi, że skrzypce fałszują!!! Chore...

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,24

 • Min

  3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane