PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Związkowcy z Tesco proszą o spotkanie z Davem Lewisem

Autor: solidarnosc-tesco.pl 15 maja 2017 10:14

Związkowcy z Tesco proszą o spotkanie z Davem Lewisem Dave Lewis, Chief Executive Officer Tesco, fot. za youtube.com

Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy Tesco Polska przesłała pismo do prezesa zarządu sieci na Europę Centralną Billa O'Neilla oraz prezesa zarządu Tesco w Anglii Dave'a Lewisa. Związkowcy proszą zarząd sieci o spotkanie.

- W związku z pogarszającymi się warunkami pracy, a w szczególności z powodu drastycznej redukcji zatrudnienia, poszerzaniem zakresu obowiązków, przeciążeniem pracą, propozycją podwyżki wynagrodzeń, która w naszej ocenie, obraża i upokarza pracowników Tesco Polska oraz brakiem konstruktywnego dialogu pomiędzy przedstawicielami Zarządu Tesco Polska a OZ NSZZ "Solidarność", Komisja Zakładowa przesłała pismo do zarządu sieci -  czytamy na stronie związkowej.

W piśmie związkowcy piszą m.in.:

„W swoim działaniu Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Solidarność zawsze dąży do rozwiązania problemów i konfliktów przy stole negocjacyjnym na zasadzie porozumienia. Granicą takiego podejścia jest lekceważenie i wyzysk pracowników. Mimo wszystko pragniemy w dalszym ciągu rozwiązać tę sytuację poprzez dialog, dlatego też zwracamy się z propozycją spotkania w celu przedstawienia Panu sytuacji pracowników Tesco Polska i uzasadnienia naszych postulatów związkowych.“

Przypomnijmy, że 9 maja odbyły się kolejne rozmowy płacowe w Tesco Polska. Cztery organizacje związkowe: WZZ "Sierpień 80", NSZZ "Solidarność 80", OPZZ "Konfederacja Pracy" i ZZ Pracowników Handlu podpisały list w którym komentują, że "podwyżka" w kwocie 50 zł brutto na etat pracowniczy to jawna kpina.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane