PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Związkowcy z Tesco przeciwko wyśrubowanym normom pracy dla kasjerek

Autor: gazeta.razem.pl 7 maja 2011 11:36

Polska Partia Pracy-Sierpień 80 wraz z Wolnym Związkiem Zawodowym "Sierpień 80" zapowiedziały wspólną akcję pod hipermarketem Tesco w Gdyni. W sobotę aktywiści będą protestować przeciwko "przeciwko robieniu z kasjerek marketów robotów" - informuje gazeta.razem.pl.


Działacze i związkowcy rozdawać będą klientom sklepu tygodnik "Kurier Związkowy" z opisem sytuacji pracowników sieci handlowych, a także apelem: "Najpierw spokojnie spakuj swoje zakupy, następnie za nie zapłać". Ma to pozwolić kasjerkom na chwilę wytchnienia i powstrzymanie nienormalnych norm tempa skanowania.

Jak podaje gazeta.razem.pl - sieć Tesco Polska narzuciła osobom pracującym na kasach skanowanie ilości od 1400 do 1600 (w zależności od modeli skanerów) produktów w ciągu 1 godziny ich pracy. Zdaniem organizatorów protestu, w ten sposób sieć "robi z kasjerek roboty". Za niewyrabianie tych norm można otrzymać notatkę służbową lub nawet stracić pracę.

Gazeta.razem.pl podkreśla, że "jest to działanie bezprawne, nieujęte w Kodeksie Pracy, wewnętrznym Regulaminie Pracy ani nawet w umowie o pracę".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane