Związkowcy z Walii wygrali z Lidlem w sądzie

Autor: dlahandlu.pl 5 maja 2017 10:42

Próby likwidacji związków zawodowych przez sieć Lidl w Walii zostały zakwestionowane przez Sąd Apelacyjny - podaje Retail Gazzette.

Detalista próbował odwołać się od decyzji, która umożliwiła związkowcom z GMB negocjowanie płac w imieniu personelu Lidla w Bridgend w Południowej Walii. Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek sieci, co GMB nazywa "ogromnym zwycięstwem praw robotniczych".

- Wyrok sądu otworzy drogę dla pracowników z Bridgend do negocjowania wynagrodzenia i warunków pracy przez demokratycznie wybranych przedstawicieli związków zawodowych. Mam nadzieję, że Lidl zobaczy teraz sens współpracy i stworzy z nami dobre relacje - powiedziała Lorraine Gaskell z GMB.

W odpowiedzi na orzeczenie sądu, Lidl wydał oświadczenie: - Choć jesteśmy rozczarowani decyzją Sądu Apelacyjnego, szanujemy ją (...). Jako odpowiedzialny pracodawca dbamy o to, aby nasi pracownicy otrzymywali wysoki poziom wsparcia wewnętrznego i wiodące w branży warunki pracy. (...) W 2015 r. byliśmy pierwszą siecią w Wielkiej Brytanii, która przyjęła Living Wage (...) i ogłosiła podwyżki płac zgodnie z realną stawką płacową w 2016 r. - przypomniał Lidl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane