PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Związkowcy zapraszają premiera na protest pod Tesco

Autor: Sierpień80, www.dlahandlu.pl 24 maja 2012 09:08

- Zapraszamy i oczekujemy na dzisiejszym proteście pod Tesco premiera Donalda Tuska oraz tych dolnośląskich posłów i senatorów, którzy głosowali za podwyższeniem wieku emerytalnego - mówi Elżbieta Fornalczyk, kasjerka i szefowa "Sierpnia 80" w tej sieci handlowej. - Proszę, niech nam kobietom wytłumaczą jak tu pracować do 67 lat, skoro tak potężna, bogata i uprzywilejowana spółka, jaką jest Tesco wyrzuca właśnie z pracy kobiety po 50-tce - apeluje.

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" kontynuuje dziś we Wrocławiu rozpoczętą wczoraj ogólnopolską akcję sprzeciwu wobec zwolnień w sieci Tesco Polska. Związkowcy będą dzisiaj protestować pod wrocławskim Tesco przy Centrum Handlowym "Magnolia" przy ul. Legnickiej. Dwugodzinna akcja rozpocznie się o godz. 13:00.

Protesty dotyczą zwolnień grupowych w Tesco. W skali kraju pracę ma stracić łącznie 980 osób. Związkowcy domagają się nie tylko zatrzymania zwolnień, ale wręcz znacznego zwiększenia zatrudnienia i podwyżek płac. Dominuje też hasło: "Kobiety przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego".

- Premier podczas debaty z kobietami w Sejmie, w której brałam udział zarzekał się, że wydłużenie nam o 7 lat wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę nie powinien nam być straszny, bo praca będzie, a pracodawcy nie będą nas zwalniać i spokojnie dotrwamy do emerytury - przypomina przewodnicząca WZZ "Sierpień 80" w Tesco. - Zapewnienia Donalda Tuska się nie sprawdziły. Dlatego wzywamy go, by przyszedł dziś pod wrocławskie Tesco razem z dolnośląskimi parlamentarzystami, którzy podnieśli rękę za wydłużeniem wieku emerytalnego i prosimy, by nam powiedzieli, co mają robić przez najbliższe kilkanaście lat zwalniane właśnie przez Tesco kobiety po 50-tce. Niech wskażą, kto je zatrudni - dodaje Elżbieta Fornalczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane