PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zwolnienia grupowe w bankach Alior i Meritum

Autor: wyborcza.biz 25 marca 2015 09:39

Alior Bank i bank Meritum to kolejne banki, które zaplanowały na ten rok zwolnienia pracowników - podaje wyborcza.biz.

"W ramach przygotowań do połączenia Alior Banku z Meritum Bankiem planowana jest racjonalizacja zatrudnienia. Rozważany jest scenariusz ograniczenia liczby etatów w wyniku przeprowadzenia zwolnień grupowych w obu bankach. Do końca 2015 r. proces ten mógłby objąć łącznie do 1000 osób. Niebawem rozpoczną się konsultacje z przedstawicielem pracowników w Alior Banku i ze związkami zawodowymi w Meritum Banku, dotyczące skali i kryteriów potencjalnych zwolnień". Alior Bank informuje w komunikacie, że zwolnienia mają się przyczynić do poprawy efektywności banku.

Przypomnijmy: 12 lutego do Meritum Bank ICB wpłynęło wypowiedzenie umowy o współpracy z sierpnia 2011 roku, zawartej pomiędzy Tesco Polska a Bankiem. Umowa została wypowiedziana z zachowaniem 12-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Pod koniec 2014 r. UOKiK zgodził się na przejęcie Meritum Bank przez Alior. Media we wrześniu 2014 . podawały, że Bank Meritum ma w portfelu 2,2 mld zł kredytów, czyli 10 proc. tego, co ma Alior. - Meritum ma liczącą prawie 200 placówek sieć sprzedaży (w 90 proc. opartą na franczyzie). Ale nie tylko. Ma też bardzo perspektywiczny alians strategiczny z siecią marketów Tesco. W blisko 70 hipermarketach brytyjskiej sieci są punkty Tesco Finance, w których Meritum Bank oferuje karty kredytowe i kredyty konsumenckie - pisała wtedy gazeta.pl.

Więcej na wyborcza.biz


Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane