PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Zwolnienia grupowe w Biedronce. Pracę straci 130 osób, głównie z działu ekspansji

Autor: dlahandlu.pl 5 lutego 2015 12:42

Zwolnienia grupowe w Biedronce. Pracę straci 130 osób, głównie z działu ekspansji

W czwartym kwartale 2014r. firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, informowała o aktualizacji strategii firmy. Zmiany polegają na zmniejszeniu liczby nowo otwieranych sklepów w kolejnych latach przy jeszcze większej koncentracji na rozwoju w ramach istniejącej sieci. W praktyce plany te oznaczają, że w skali roku powstawać będzie około 100 nowych sklepów.

Jedną z konsekwencji zmodyfikowanej strategii firmy jest potrzeba dostosowania struktury zatrudnienia. W efekcie konieczne okazało się zmniejszenie liczby zatrudnionych w działach odpowiedzialnych za ekspansję lub działania bezpośrednio z nią związane. Na podstawie szczegółowych analiz podjęto decyzję o objęciu zmianami około 130 osób spośród ponad 55 tysięcy zatrudnionych w spółce. Ze względu na liczbę i wymogi prawa, rozpoczęty proces ma status zwolnień grupowych. Należy podkreślić, że podjęte działanie nie dotyczy pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych.

Firma w pierwszej kolejności powiadomiła stronę społeczną (związki zawodowe) oraz właściwy Urząd Pracy. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych działów i stanowisk, będą w pierwszym rzędzie przekazywane pracownikom objętym zmianami, ale może to nastąpić po okresie przeznaczonym na konsultacje z reprezentacją strony społecznej, co oznacza perspektywę kilku tygodni.

Wszystkim objętym procesem, oprócz świadczeń wynikających z Ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, zaoferowane zostaną świadczenia dodatkowe. W przypadku rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron, każdemu pracownikowi, ponad kwotę wynikającą z okresu wypowiedzenia i z odprawy będącej skutkiem zwolnienia grupowego, dodatkowo zostanie wypłacona kwota stanowiąca równowartość od 2 do 4 miesięcznych wynagrodzeń, w zależności od stażu pracy w JMP. W uzupełnieniu, przygotowany został, we współpracy z firmami zewnętrznymi, program (tzw. outplacement), którego celem jest wsparcie każdego pracownika objętego zmianami w poszukiwaniu nowego miejsca zatrudnienia.

Firma nie rezygnuje z umacniania pozycji lidera na rynku i przewiduje dalszy rozwój, również w wymiarze zatrudnienia w pozostałych obszarach tzn. niezwiązanych bezpośrednio z ekspansją. Niezależnie od korekty strategii ekspansji, Jeronimo Martins zamierza w dalszym ciągu rozwijać sieć sklepów Biedronka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • były pracownik 2015-04-25 09:42:06

  Zwalniają bo im tak się podoba i to brudza w papierach zamiast za porozumieniem stron a jak się ktoś zapyta czemu zwolniony to tylko ze nie muszą się tłumaczyć i w sądzie można się spotkać tylko nie wiedzą że jak by tak wszyscy poszli to by biedronka przegrała sprawe

 • ogon 2015-02-06 14:01:04

  ile można otwierać sklepów, które zjadają własny ogon? 100 rocznie

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  6,85

 • Min

  5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane