PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Zwolnienia grupowe w Lekkerland Polska. Pracę może stracić ponad 400 osób

Autor: www.dlahandlu.pl 25 września 2013 16:36

Zwolnienia grupowe w Lekkerland Polska. Pracę może stracić ponad 400 osób

18 września br. firma Lekkerland Polska zgłosiła do Urzędu Pracy w Warszawie zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych - dowiedział się portal dlahandlu.pl. Spółka najprawdopodobniej podjęła decyzję o likwidacji.

Do redakcji dlahandlu.pl od jakiegoś czasu napływały informacje od pracowników tej firmy. Według nich procedura likwidacji spółki ma potrwać około pół roku i zakończy się w marcu przyszłego roku. Wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie tych doniesień do centrali Lekkerland w Polsce, ale nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

Firma działa na polskim rynku od 1991 roku lat. W  tym czasie stała się jednym z największych dystrybutorów artykułów impulsowych w Polsce. Lekkerland Polska posiada 13 oddziałów w całej Polsce, w tym cztery centra dystrybucyjne, a oferta asortymentowa polskiej spółki obejmuje ponad 4,5 tysiąca pozycji. Sprzedaż firmy w 2011 r. wyniosła 2 983 mln zł.  Głównym czynnikiem gorszego wyniku finansowego był wtedy spadek sprzedaży wyrobów tytoniowych.

Przypomnijmy, w kwietniu br. grupa poinformowała o wydzieleniu ze swoich struktur działalność w Europie Wschodniej, w tym w Polsce, zgodnie z nową strategią koncentrowania się na core-businessie. 

Spółka zatrudnia w Polsce ponad 400 pracowników. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,50

  • Śr

    7,74

  • Min

    5,91

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane