Zwolnienia grupowe w Merlin.pl. Pracę straci ponad 100 osób

Autor: www.dlahandlu.pl 5 grudnia 2015 08:33

Zwolnienia grupowe w Merlin.pl. Pracę straci ponad 100 osób Planowane jest zwolnienie 104 pracowników Merlin.pl

Merlin.pl podjął decyzję o wdrożeniu w spółce procedury zwolnień grupowych w rozumieniu ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Firma zawiadomiła o planach przedstawicieli pracowników oraz właściwe Powiatowe Urzędy Pracy.

Główną przyczyną tych działań jest chęć dokonania reorganizacji Merlin celem maksymalnego ograniczenia kosztów działalności. Merlin wyjaśnił, iż konieczność wdrożenia opisanych działań wynika w znaczącej mierze z faktu zawarcia umowy współpracy ze spółką Topmall.

- W konsekwencji powyższej umowy niecelowe jest dalsze zatrudnianie pracowników Merlin na obecnym poziomie. Wobec zawarcia powyższej umowy istnieje potrzeba zatrudnienia tylko tych pracowników, których zadaniem będzie zapewnienie obsługi Merlin w minimalnym, podstawowym zakresie, tj. reprezentacji Merlin wobec osób trzecich, obsługi księgowej i kadrowo – płacowej - wyjaśnia spółka.

Planowane jest zwolnienie 104 pracowników Merlin, zaś złożenie oświadczeń o wypowiedzeniu umów o pracę w ramach zwolnienia grupowego planowane jest do 31 stycznia 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zbyszko 2015-12-08 02:16:49

  Normalnie zwalniają, a nie dwa lata pracowników trzymać i nie płacić im pensji, jak Milmex Systemy Komputerowe z Sosnowca!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,99

 • Śr

  7,13

 • Min

  5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane