PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Zwyczaje zakupowe klientów Tesco różnią się w zależności od formatu sklepu

Autor: dlahandlu.pl 8 lutego 2011 15:25

Zwyczaje zakupowe klientów Tesco różnią się w zależności od formatu sklepu

W minionych latach sklepy sieci Tesco były kojarzone głównie z miejscem na większe zakupy, jednak ten trend powoli się to zmienia. Ponad połowa klientów (53 proc.) deklaruje, że w Tesco robi również drobne codzienne zakupy. Co jest związane z rosnącą liczbą małych sklepów Tesco.

Wybierając się na większe zakupy wrzucamy do koszyków głównie cukier, olej, mąki, herbaty, nabiał, soki i napoje - tak przynajmniej deklaruje
prawie 90 proc. klientów. Kluczem do sukcesu jest cena - klienci mówią, że o wyborze miejsca na większe zakupy decyduje atrakcyjność cen (79 proc.), częste promocje (59 proc.) czy szeroka oferta tańszych produktów (44 proc.). Trzy z czterech najwyżej ocenianych przez klientów kryteriów związane są z ceną.

Przy codziennych zakupach - tu równie ważna co cena, jest świeżość produktów (ponad 60 proc. pozytywnych odpowiedzi). Podczas codziennych zakupów wybieramy świeże produkty pierwszej potrzeby - pieczywo (ponad 90 proc. klientów kupuje je codziennie), produkty mleczne, nabiał i wędliny (ponad 70 proc.).

Liczba klientów, którzy deklarują pozytywny bądź neutralny stosunek do produktów marki własnej wzrosła w ciągu ostatnich 3 lat o 7 punktów procentowych, do 73 proc.

Dane pochodzą z badań firmy 4P Research Mix dla Tesco (2010).

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2011-02-17 14:39:41

  Tesco posiada np. cukier puder czy proszek do pieczenia drogich firm . Dlatego kupuję w internecie firm mniej znanych a dużo taniej za to samo opakowanie. Ponieważ dużo piekę ciast, kupuje całe zbiorcze opakowanie, aby koszt przesyłki rozłozył sie na pojedyńcze torebeczki a i tak wychodzi mi taniej. Mleko UHT ostatnio kupuję w pobliskim Lidlu , bo jest taniej a kupuję go w każdym miesiącu około 30l. -40l . Sama robię z niego jogurty.Także mąka tortowa i mąka poznańska jest tańsza w LIDLU oraz kukurydza w puszce i inne warzywa.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  6,85

 • Min

  5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane