Zysk netto Bomi spadł o 96-proc.

Autor: dlahandlu.pl/ISB 17 maja 2011 09:11

Zysk netto Bomi spadł o 96-proc.

Spółka Bomi miała 0,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 9,94 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 7,17 mln zł wobec 16,39 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 371,46 mln zł wobec 361,53 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w I kw. 2011 roku spółka miała 1,77 mln zł straty netto wobec 7,16 mln zł zysku rok wcześniej.

Za I kwartał 2011r. Bomi zanotowało 8,82 proc. spadek przychodów całkowitych ze sprzedaży w porównaniu z 1 kwartałem 2010, co przełożyło się na 20,11 proc. spadku zysku brutto na sprzedaży.
Sprzedaż like for like spadła o 2,5 proc. kwartał do kwartału, gdyż w tym czasie firma zamykała nierentowne placówki. W tym samym czasie (wg komunikatu GUS) wartość spadku sprzedaży detalicznej kwartał do kwartału wyniosła -4,5 proc.

Zdaniem zarządu istotny wpływ na kształtowanie się dynamiki obrotów w całym kanale dystrybucji FMCG ma nadal silna ekspansja sklepów dyskontowych, która zmienia strukturę rynku i odbiera część klientów innym formatom. 

Czynniki, które miały do tej pory lub mogłyby mieć w przyszłości największy wpływ na działalność operacyjną firmy to w szczególności: ryzyko związane z utratą płynności finansowej w przypadku braku spodziewanych efektów realizowanego programu restrukturyzacji nierentownych placówek handlowych. Podstawowe zagrożenia i ryzyka związane z działalnością firmy w kolejnych miesiącach związane są głównie z koniunktura gospodarczą.  Niekorzystne zmiany wskaźników makroekonomicznych mogą wpłynąć na zmniejszenie planowanych przychodów lub na zwiększenie kosztów działalności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane