Zyski sieci Maxipizza spadają

www.portalspozywczy.pl 19 lutego 2013 21:25

Notowana na GPW sieć gastronomiczna Maxipizza po czterech kwartałach 2012 r. wygenerowała stratę netto w wysokości 122 tys. zł w porównaniu do zysku netto 75 tys. zł rok wcześniej. W samym IV kwartale strata wyniosła 29 tys. zł (w analogicznym okresie 2011 r. spółka osiągnęła 145 tys. zł zysku).

Przychody netto ze sprzedaży w roku 2012 wyniosły 3,64 mln zł w porównaniu do 3,19 mln zł osiągniętych w roku 2011. W IV kwartale spółka wykazała sprzedaż w wysokości 968 tys. zł (837 tys. zł rok wcześniej).

- Na osiągnięcie ujemnego wyniku finansowego pomimo wzrostu przychodów ze sprzedaży miały takie czynniki, jak: nieprzerwany, trwający praktycznie przez okres całego minionego roku wzrost cen produktów wykorzystywanych w branży gastronomicznej, koszty poniesione w związku z uruchomieniem w 2012 roku nowych placówek w Warszawie i Poznaniu oraz dynamiczna konkurencja na krajowym rynku gastronomicznym. Pojawianie się nowych konceptów restauracyjnych, rosnąca różnorodność i coraz łatwiejsza dostępność oferty dla końcowego użytkownika powoduje, że czas osiągnięcia zakładanego poziomu sprzedaży w nowych lokalizacjach się wydłuża i wymaga znaczących nakładów marketingowych. Reagując na zmieniające się warunki rynkowe spółka wdrożyła szereg korzystnych pakietów promocyjnych z zamiarem dotarcia do szerszego grona klientów oraz zwiększenia częstotliwości zakupów przez dotychczasowych klientów - podała Maxipizza w raporcie.

Spółka stale prowadzi negocjacje z przedsiębiorcami zainteresowanymi uruchomieniem placówek franczyzowych pod marką Maxipizza. Zdaniem
zarządu, przy obecnym nasyceniu rynku różnorodną ofertą gastronomiczną, należy dołożyć szczególnej staranności wybierając nowe lokalizacje. Cały czas wprowadzane są nowe promocje w celu uatrakcyjnienia oferty spółki.

Maxipizza tworzy obecnie sieć dziewięciu lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane