Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Wiceprezes Delko: Mamy największy potencjał akwizycyjny w branżywww.dlahandlu.pl - 28 września 2011 12:19


- Chcemy być liderem na rynku dystrybucji. Spółka wymaga restrukturyzacji, ale jednocześnie ma ogromne rezerwy. Uważam, że mamy największy potencjał akwizycyjny w branży - powiedział Dariusz Śmiejkowski, wiceprezes zarządu Grupy Delko SA, prowadzącej hurtową i detaliczną sprzedaż artykułów chemiczno-drogeryjnych.

- Regionem, w którym działamy w tej chwili jest Polska Wschodnia. Chcemy poszerzyć swój zasięg działania, dlatego w planach mamy akwizycje podmiotów zza zachodniej strony Wisły. Interesują nas małe spółki, mające około 1 proc. udziału w rynku. Ważny z naszego punktu widzenia będzie przede wszytskim dostęp numeryczny do sklepów danej spółki oraz jej lokalizacja - dodaje Dawid Harsze, dyrektor finansowy Delko.

Zapytany, jak Delko zamierza finansować akwizycje, odpowiada:  - Chcemy wejść w akwizycje szybko, ale sam proces płatności odroczyć na trzy lata. Pieniądze chcemy pozyskać z emisji akcj, ktorą planujemy na przyszły rok oraz z rezerwy zadłużenia. W ostateczności zaciągniemy na ten cel kredyty - mówi Dawid Harsze.