Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Grupa Muszkieterów pracuje nad uruchomieniem sklepu internetowego Intermarcheportalspozywczy.pl - 6 czerwca 2012 10:14


Sprzedaż przez internet może pojawić się w Polsce pod koniec 2012 roku. Przygotowania do uruchomienia e-sklepu już trwają. - Zrobiliśmy pierwszy krok, budujemy stronę informatyczną, gdy będziemy przygotowani przejmiemy gotowe, przetestowane rozwiązania z Francji - wyjaśnia Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Wszystko wskazuje na to, że m.in. ze względu na niższe koszty, w Polsce Grupa Muszkieterów postawi na koncept e-sklepu typu drive-in (we Francji działających jako Le Drive Intermarche). Klient będzie składał zamówienie przez internet, a następnie będzie mógł odebrać spakowane zakupy w najbliższej placówce Intermarche.

We Francji Grupa testuje rozwiązania dotyczące e-handlu w kilku sklepach, tak w tradycyjnej formie z dostawą do domu, jak i wspomniane rozwiązane drive-in. - Jeśli testy wypadną pomyślnie, to sprzedaż internetową będziemy wprowadzać w innych krajach, w tym w Polsce i Portugalii - mówi Marc Legrand, prezes ITM Entreprises.

Sieć handlowa Grupy Muszkieterów w Polsce to obecnie 170 supermarketów spożywczych Intermarche (w zależności od wielkości są to odpowiednio Intermarche Contact i Intermarche Super) oraz 82 sklepy typu ‘dom i ogród' Bricomarche . W 2011 r. cała Grupa osiągnęła obroty rzędu 37 miliardów euro, a w Polsce przekroczyły one 4,2 mld zł.

 

Więcej na portalspozywczy.pl