Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Do UOKiK wpłynął wniosek o zgodę na przejęcie marki Dax Cosmeticsdlahandlu.pl/wirtualnemedia.pl - 31 stycznia 2014 10:01


Do UOKiK wpłynął wniosek o przejęcie przez The Mentholatum Company z siedzibą w Nowym Jorku kontroli nad Dax Cosmetics Sp. z o.o. z siedzibą w Duchnowie.

W styczniu została podpisana umowa przedwstępna, która otwiera drogę do przejęcia Dax Cosmetics przez The Mentholatum Company. Dotychczas Dax Cosmetics zarządzali wspólnie Wojciech Szulc i Jacek Majdax.
The Mentholatum Company jest amerykańskim konsorcjum farmaceutyczno-kosmetycznym. Od 1988 roku Mentholatum jest częścią Rohto Pharmaceuticals - japońskiej korporacji kosmetyczno-farmaceutycznej z siedzibą w Osace w Japonii.
- Dzięki aliansowi z Dax Cosmetics, grupa Rohto Pharmaceuticals uzyska dostęp do nowoczesnego laboratorium i mocy produkcyjnych, którymi dysponuje firma Dax Cosmetics, jak i do polskiego rynku - przekonuje Jagna Dyżanowska, senior PR manager w Dax Cosmetics. - Polska będzie bazą europejskiej ekspansji japońskiej grupy Rohto Pharmaceuticals w obszarze kosmetyków. Jednocześnie alians zapewni firmie Dax Cosmetics dostęp do rynków eksportowych, na których grupa Rohto Pharmaceuticals jest obecna, jak również do najnowszych japońskich technologii - mówi w rozmowie z seriwsem wirtualnemedia.pl