Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Biedronka dostosowuje asortyment sklepu do potrzeb podróżnychdlahandlu.pl - 14 lutego 2014 14:51


14 lutego 2014 roku na terenie nowego podziemnego dworca kolejowego Kraków Główny, został uruchomiony kolejny sklep sieci Biedronka. Jest to już 37. placówka sieci w Krakowie. Placówka jest dostosowana do obsługi m.in. osób podróżujących - ma 8 kas, piec do wypieku pieczywa, a także stoisko do przygotowania na miejscu kurczaków z rożna. W ofercie sklepu Biedronka znajdą się również dania gotowe do spożycia, takie jak: kanapki i sałatki. Sklep będzie miał wydłużone godziny otwarcia - codziennie od 6:00 do 22:00

Polityka sieci Biedronka zakłada lokowanie sklepów „w zasięgu ręki". Powierzchnia sprzedaży nowego sklepu Biedronka wynosi 460 mkw. Zatrudnienie w nowej placówce znalazło ok. 30 osób.

Nowy podziemny dworzec mieści się na trzech poziomach. W holu głównym zlokalizowane są m. in. kasy biletowe, skrytki bagażowe, miejskie punkty informacyjne, bankomaty i kioski prasowe. Na jednym z poziomów znajduje się poczekalnia dla pasażerów, a także restauracje i sklepy.

Placówka sieci Biedronka na dworcu PKP jest kolejną inwestycją Jeronimo Martins Polska w województwie małopolskim. Kilkanaście dni wcześniej, 4 lutego, w Modlnicy pod Krakowem nastąpiło uroczyste otwarcie 14. centrum dystrybucyjnego sieci Biedronka, które zaopatrywać będzie ok. 150 sklepów. Obecnie w województwie małopolskim spółka ma 219 sklepów sieci Biedronka i zatrudnia ponad 3400 osób.