Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Małpka Express idzie na Wschód. Otworzy sklepy w woj. lubelskimdlahandlu.pl - 3 marca 2014 13:29


Małpka Express zakończyła 2013 r. liczbą 220 sklepów na terenie całego kraju. W tym roku powstanie ok. 180 kolejnych placówek. Sieć planuje rozszerzyć swoją ekspansję również o wschodnie województwa.

W tym roku spółka planuje rozszerzyć ekspansję o wschodnie województwa, które do tej pory nie znajdowały się w obszarze zainteresowania sieci: - Nasze długoterminowe plany ekspansji zakładają równomierne rozłożenie liczby sklepów w poszczególnych województwach - mówi Maciej Szturemski, prezes zarządu spółki Małpka S.A. - W tym roku pierwsze placówki Małpka Express powstaną m.in. w województwie lubelskim, w którym do tej pory nie prowadziliśmy żadnego sklepu.

Małpka Express otworzyła swój pierwszy sklep 17 marca 2012 r. w Szczecinie - Warzymicach. Pod koniec debiutanckiego roku sieć liczyła 50 placówek. W pierwszych latach działalności nowe sklepy powstawały przede wszystkim w zachodnich i centralnych rejonach kraju. Obecnie najwięcej placówek funkcjonuje w województwie śląskim (45), wielkopolskim (33), zachodniopomorskim (31) oraz dolnośląskim (28). Powierzchnia sklepów wynosi od 55 do 95 mkw.
Małpka Express oferuje asortyment spożywczo-monopolowy, składający się z ok. 2 500 indeksów produktowych. Są to m.in.: artykuły spożywcze, słodycze, warzywa i owoce, wędliny, alkohole i wyroby tytoniowe oraz prasa, chemia i kosmetyki.

Małpki Express oferują m.in. bezpłatny dostęp do Internetu, punkty odbioru sklepu internetowego Merlin.pl, możliwość zapłacenia rachunków w sieci Via Moje Rachunki. W obrębie sklepu działają mini-kawiarnie.