Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Galeria Jurajska na sprzedaż dopiero w przyszłym rokupropertynews.pl - 20 marca 2014 16:23


Firma Globe Trade Centre myśli nad sprzedażą niektórych posiadanych przez nią aktywów. Chodzi zarówno o projekty z branży mieszkaniowej, jak również nieruchomości komercyjnych. Jak zadeklarował Erez Boniel, do końca roku spółka może sprzedać nieruchomości o łącznej wartości od 15 do 50 mln euro. Pierwsze rozmowy są w toku. Wśród oferowanego portfolio brakuje jednak Galerii Jurajskiej.

Jak zaznaczył Boniel, w tym momencie nie można dokładnie wyznaczyć kwoty, jaką uda się uzyskać ze sprzedaży nieruchomości. Wszystko zależy od tego, jakie oferty na konkretne inwestycje spłyną od inwestorów.

- Prowadzimy już pierwsze rozmowy. Jeśli uzyskamy satysfakcjonujące nas oferty, wtedy z pewnością zaangażujemy się w transakcję - powiedział.

GTC planuje pozbyć się przede wszystkim aktywów z branży mieszkaniowej, a także niezabudowanych nieruchomości na mało perspektywicznych rynkach. Wśród projektów komercyjnych, które mogą zostać sprzedane, Boniel wymienia m.in. obiekty biurowe w Poznaniu czy Krakowie.

- Chcemy sprzedać dojrzałe projekty, które zostały już wynajęte i w których nie możemy już dodać żadnej wartości. Jednym z nich jest projekt Pacal w Krakowie - dodał Boniel.

Wśród nieruchomości, które GTC chce sprzedać, brakuje jednak Galerii Jurajskiej. W ubiegłym roku bliski przejęcia obiektu był fundusz HEPP IV Management Company. Negocjacje zakończyły się niepowodzeniem. Obecnie GTC nie przewiduje możliwości sprzedaży projektu.

- Obecna sytuacja rynkowa pokazuje, że sprzedaż Galerii Jurajskiej nie będzie z naszego punktu widzenia wystarczająco opłacalna. Dziś jej wyniki są z naszego punktu zadowalające, co więcej, widzimy w niej olbrzymi potencjał, który chcemy wykorzystać - zarówno pod kątem uatrakcyjnienia oferty, jak i dalszej komercjalizacji. Dopiero, jeśli uda nam się wyciągnąć z niej całą wartość, wtedy pomyślimy nad jej sprzedażą - skomentował Erez Boniel. - Nad ponownym wyjściem na rynek pomyślimy najwcześciej w przyszłym roku - dodał dyrektor finansowy GTC.