Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Analitycy: Eurocash poprawi wyniki w 2015 rokuportalspozywczy.pl - 8 kwietnia 2014 13:15


Analitycy Biura Maklerskiego Espirito Santo Investment Bank wskazali spółkę Eurocash jako jedną z kilku w swoim raporcie, o najsilniejszym potencjale spadkowym na giełdzie, a taki scenariusz ma szansę zrealizować się w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Analitycy oceniają, że lepsze wyniki Eurocash mogą pojawić się w 2015 roku.

Eurocash trafił w raporcie BESI na listę spółek z rekomendacją sprzedaj, z ceną docelową akcji na poziomie 35 PLN. Jest to spowodowane wciąż wymagającą wyceną, raczej słabymi perspektywami na 2014 rok, silną konkurencją na rynku FMCG, a także dużo wolniejszą od spodziewanej integracją firmy Tradis.

- W przypadku Eurocash uważamy, że środowisko jest mocno konkurencyjne, opóźniające się synergie i oszczędności na Tradisie, brak kontraktu ze Strokrotką, i też brak większych akwizycji na horyzoncie czy też dość wymagająca waluacja powoduje, że widzimy cały czas potencjał do spadku kursu akcji - mówi Konrad Księżopolski, dyrektor zespołu analiz giełdowych BESI.

We wtorek na warszawskiej giełdzie ok. godz. 12.43 akcje spółki Eurocash kosztowały 37,70 zł za sztukę po spadku o ponad 1,7 proc. wobec kursu 38,36 zł na zamknięciu w poniedziałek.

Analitycy BESI spodziewają się, że poprawa rynku, a wraz z nią lepsze wyniki finansowe Eurocash, pojawią się dopiero w 2015 roku.

- Jednak w kolejnych latach ciężko będzie utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu wyników, chyba że spółce Eurocash udałoby się zrealizować jakąś dużą akwizycję. Na ten moment nie widzimy jednak potencjalnych materialnych obiektów do przejęcia - mówi Maria Mickiewicz, analityk BESI.

BESI oczekuje natomiast, że w krótkim terminie, słabe wyniki za I kwartał 2014 roku będą katalizatorem spadku ceny akcji.