Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Reaktywacja restauracji U Kucharzy. Nad kuchnią czuwa dłużnik miasta - Adam Gesslergazeta.pl - 25 kwietnia 2014 11:26


Restauracja U Kucharzy znów serwuje dania, tym razem w Arsenale przy Długiej. Nad kuchnią urządzoną w państwowym lokalu czuwać będzie Adam Gessler, dłużny miastu już około 33 mln zł - podaje warszawa.gazeta.pl

Szyld jest łudząco podobny do tego, który miała restauracja działająca w Hotelu Europejskim. Do nazwy U Kucharzy doszło jeszcze: w Arsenale.

Jak to się stało, że restaurator, który jest winien miastu już około 33 mln zł, będzie czuwał nad kuchnią niemal pod oknem gabinetu prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, w lokalu, który jest własnością skarbu państwa? Gazeta.pl dotarła do umowy najmu. Nie ma w niej nazwiska Adama Gesslera. Na początku marca Państwowe Muzeum Archeologiczne podpisało porozumienie z restauracją Arsenał, która od 12 lat dzierżawiła pomieszczenia przy ul. Długiej, oraz ze spółką CKM Inwestycje. Spółka wynajęła lokal w Arsenale na 10 lat i zobowiązała się spłacić liczący ponad 250 tys. zł dług poprzednika.

Właścicielem CKM Inwestycje jest Grzegorz Major. Od lat współpracuje z Adamem Gesslerem. Spółka prowadzi w Gzowie pod Pułtuskiem swoją restaurację, która najpierw nazywała się Wesoła Oberża, kilka miesięcy temu przemianowano ją na Przydrożnego Gesslera.