Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Mr Hamburger planuje otworzyć 9 lokaliportalspozywczy.pl - 21 maja 2014 21:47


W roku 2014 koncept Mr Hamburger ma w planach otwarcie dziewięciu nowych lokalizacji. Do maja br. otwarte zostały dwie. Aktualnie prowadzimy kilkanaście rozmów z potencjalnie zainteresowanymi partnerami - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Dariusz Kozorowski, manager ds. rozwoju i franczyzy w sieci Mr Hamburger.

Pod logo Mr Hamburger działa obecnie około 18 lokali. Siedem z nich jest lokalami własnymi, a 11 prowadzą franczyzobiorcy. Sieć zamierza się rozwijać nie tylko poprzez otwarcia nowych punktów, ale także uatrakcyjnienie oferty. - Podjęliśmy prace nad poszerzeniem naszej działalności o tzw. "słodki kącik" - niebawem rozpoczniemy testy. Opracowujemy też stworzenie konceptu "street food", ale nie chciałbym na razie ujawniać szczegółów - komentuje Dariusz Kozorowski.

Jego zdaniem, w 2014 roku restauracje szybkiej obsługi nadal będą się cieszyły niesłabnącą popularnością - tym bardziej, że coraz więcej marek jak np., Mr Hamburger stawia na jakość i wprowadza mniej kaloryczne posiłki, sałatki, poszerza asortyment o desery.

Sieć Mr Hamburger pochodzi z województwa śląskiego. Firma działa od ponad dwudziestu lat (pierwszy punkt powstał w 1990 roku). Od lipca 2012 roku siecią Mr Hamburger zarządza nowo powołana spółka Mr Hamburger Sp. z o.o., której działania koncentrują się na intensywnym rozwoju sieci punktów gastronomicznych pod niezmienioną nazwą. Z początkiem maja br. faktem stało się połączenie Mr Hamburger Sp. z o.o., która jest właścicielem sieci barów easy food Mr Hamburger ze spółką notowaną na New Connect Mr Hamburger SA (operator sieci Leśne Runo).