Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Deweloper Netto i Aldika z historycznym wynikiem finansowympropertynews.pl - 8 sierpnia 2016 14:52


Ponad 3,48 mln zł zysku operacyjnego i ponad 3 mln zł zysku netto wypracowała grupa Tower Investments w minionym kwartale.

– Dobry wynik finansowy to efekt zakończenia trzech projektów, których początki sięgają ostatnich dwóch lat. W tym czasie zrealizowaliśmy obiekty dla sieci Netto w Łomiankach i Warszawie przy Wale Miedzeszyńskim oraz spożywczej grupy Aldik w Warszawie przy ul. Skarbka z Gór, ale dopiero teraz nabieramy rozpędu. Pozyskaliśmy środki w prywatnej ofercie akcji i możemy skokowo zwiększyć skalę działalności. Nasza spółka znajduje się w momencie zwrotnym swojego istnienia. Z niewielkiej firmy realizującej 2-3 projekty w roku przeobrażamy się w istotnego gracza na rynku deweloperskim obiektów handlowo-usługowych – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments.

Zgodnie z przyjętą strategią Tower Investments rozwijał będzie się w trzech obszarach, projektach deweloperskich dla sieci handlowo-usługowych, parków handlowych Shopin oraz usługach developerskich.

– Liczba nowych projektów pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość – mówi Kazimierczuk.

Jeszcze w tym roku spółka zamierza podpisać kilka nowych umów, dla których realizacji będzie potrzebowała dodatkowych środków. Dlatego zgodnie z zapisami w dokumencie informacyjnym planuje emisję obligacji.