Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Wook szykuje się do testów nowego konceptuportalspozywczy.pl - 26 września 2016 20:27W okresie grudzień’15-maj’16 Sfinks Polska zamknął 10 restauracji, a otworzył 7 nowych lokali. - Z reguły zamykamy jedynie małe restauracje, gdzie kończą się umowy najmu – głównie w galeriach handlowych, gdzie mamy restauracje na food courtach, niepasujące do aktualnego wizerunku sieci. Kilka takich umów wygaśnie jeszcze w tym roku - tłumaczy Sylwester Cacek.

- Zależy nam, by definitywnie skończyć z wizerunkiem sieci fast food z kelnerami. Chcemy plasować się jako casual dining, ale bliżej premium, czyli wysoka jakość i zadowolenie klientów, ale przystępna cena - dodaje.

Jak podkreśla prezes, spółka nie chce „na siłę” wychodzić z lokalizacji w galeriach handlowych. - Są lokale, które znajdują się np. w strefie food court, ale przeszły remonty i są bardzo klimatyczne. Chcemy za to odchodzić od modelu podawania jedzenia z lady na wspólnej sali jadalnej, gdzie jeszcze jest niewiele krzeseł. To nie jest klimat naszych restauracji - dodaje.

Potwierdza, że nowe otwarcia to głównie lokale sieci Sphinx. - Ale przygotowujemy także przełom dla marki Chłopskie Jadło. W lipcu otworzyliśmy restaurację tej sieci na Rynku w Olsztynie. Do końca roku powstaną jeszcze dwa lokale z tym szyldem – umowy najmu mamy już zawarte – w Bydgoszczy oraz we Wrocławiu. To oznacza, że jesteśmy coraz pewniejsi wyników Chłopskiego Jadła oraz tego jak ma wyglądać ten koncept i jak ma się rozwijać - mówi Cacek.

Na swoje przysłowiowe "5 minut" czeka także sieć z daniami kuchni azjatyckiej - WOOK. - Mamy już opracowaną koncepcję dla sieci oraz program rozwoju. Możliwe, że jeszcze w tym roku nasza spółka Shanghai Express otworzy jedną restaurację w celu przeprowadzenia testów - przyznaje.

Sfinks Polska zarządza 113 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 98 restauracji Sphinx (segment casual dining).