Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Poseł PiS: Do końca roku chcemy przygotować nowy projekt podatku od handluportalspozywczy.pl - 5 października 2016 11:27


- Podatek od powierzchni handlowej już istnieje i działa we Francji. Trudno będzie przedstawić to przez Komisję Europejską jako naruszenie prawa. Dyskusja na pewno będzie długa, ale mam nadzieję, że do końca roku uda się przygotować ten projekt - mówił Adam Abramowicz, poseł PiS i przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego podczas konferencji POHiD „Perspektywy i zagrożenia dla handlu nowoczesnego w Polsce”.

Adam Abramowicz zapewniał, że podejmowane przez PiS działania nie niosą ze sobą żadnych zagrożeń dla polskiego handlu.

- W sprawie podatku handlowego cała dyskusja odbywała się w pełnym dialogu. Długo na ten temat rozmawialiśmy, organizacje małych i średnich handlowców zapraszano na każde spotkanie, a ich argumenty były brane pod uwagę - dodał.

Jak przyznał poseł PiS, osiągnięcie kompromisu pomiędzy przedstawicielami polskiego handlu a politykami w sprawie podatku handlowego było możliwe.

- Był taki moment, że wydawało się, że osiągniemy kompromis. Zaproponowaliśmy ustawa z kwotą wolną, której wysokość byłaby do ustalenia, i stawką liniową. Taka rekomendacja została skierowana do Ministerstwa Finansów. MF zmieniło jednak zasady konstrukcji podatku i dołożyło jeszcze jedną stawkę powodując dość wysoką progresję - przyznał.

Więcej na portalspozywczy.pl