Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Eurocash bez sklepu 1 minute w Pasażu Muranówdlahandlu.pl - 10 października 2016 11:26


W połowie roku jeden ze sklepów 1 minute prowadzonych przez Eurocash Convenience, działający od początku 2015 roku (niecałe 2 lata) w Pasażu Muranów, przy Jana Pawła II 43 w Warszawie, został zlikwidowany.

Operatorem sklepu 1 minute w Pasażu Muranów był Eurocash Conveniece - spółka zależna Eurocashu.

Eurocash przygotowało nowy koncept dla placówek z logo 1 minute. Sklepy mają działać w formule convenience - z asortymentem ready to eat, ready to drink, ready to cook. Na razie firma testuje koncept w 9 placówkach w największych miastach w Polsce. Oferta sklepów ma się opierać o porcjowane propozycje na posiłki na śniadanie, lunch, obiad i kolację, w tym na kawie, sokach, kanapkach, frytkach belgijskich, hot-dogach, kurczakach z rożna i zupach i łatwych do odgrzania porcjach obiadowych. Sklepy mają być prowadzone w formule franczyzowej. - Moglibyśmy bez problemu otworzyć 500-1000 sklepów własnych 1 minute, ale wolimy to robić w formule partnerstwa franczyzowego. Działając w detalu wykorzystujemy pewne synergie z hurtem, ale zawsze działamy na rzecz naszych klientów - niezależnych sklepów - a nie przeciwko nim - skomentował Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash. Jak zaznaczył koncept nowego sklepu 1 minute został stworzony od zera włącznie z ofertą produktową

Eurocash inwestuje w nowoczesne koncepty takie jak 1 minute czy drogerie Kontigo, aby przyciągnąć w ten sposób do biznesu młode pokolenie przedsiębiorców, które przejmuje sklepy od swoich rodziców.

19 czerwca 2014 roku spółka zależna od Eurocash - Eurocash Convenience zawarła z HDS Polska oraz spółką Relay Duo umowę franczyzową na podstawie której ECC będzie miał prawo do wykorzystywania znaku towarowego „1minute" do rozwoju na terenie Polski sieci sklepów detalicznych pod marką „1minute" zgodnej z koncepcją sklepu opracowaną przez HDS i wykorzystywaną w blisko 70 sklepach pod tym szyldem.