Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Orlen bez Delikatesów Centrum na stacjach. Koncern "poszerzył swoje kompetencje"dlahandlu.pl - 11 października 2016 11:12


Delikatesy Centrum, które działały na stacjach Orlen w Warszawie, Płocku, Gdańsku, Krakowie, Legionowie i Olsztynie zostały zamknięte. Biuro prasowe PKN Orlen tak skomentowało ten fakt:

- Projekt testowy nowych formatów sklepu Delikatesy Centrum na stacjach ORLEN dobiegł końca. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pilotaż trwał około roku. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych w trakcie testów wyników i zebranych w tym czasie opinii klientów. Testowane sklepy odpowiadały najnowszym trendom i oczekiwaniom naszych klientów. Dzięki temu projektowi, PKN ORLEN poszerzył swoje kompetencje, zebrał dużo nowych doświadczeń i zyskał wiedzę, która posłuży w dalszej działalności - napisało biuro prasowe PKN Orlen w odpowiedzi przesłanej do redakcji dlahandlu.pl.

Eurocash również poinformował, że testowy projekt nowego formatu sklepów Delikatesy Centrum na stacjach ORLEN dobiegł końca i logo Delikatesów Centrum nie widnieje już na sklepach prowadzonych przez ORLEN. - W ramach tego pilotażowego projektu koncern paliwowy otworzył na swoich stacjach 10 placówek pod szyldem Delikatesy Centrum. Od początku współpracy zakładaliśmy, że jest to projekt testowy, nastawiony na sprawdzenie nowej formuły i wypracowanie nowych rozwiązań. Ten cel został osiągnięty. Dzięki temu projektowi zarówno ORLEN, jak i Eurocash poszerzyły swoje kompetencje, zebrały dużo nowych doświadczeń i zyskały wiedzę, która posłuży w dalszej działalności. Po zakończonych testach ORLEN podjął decyzję o kontynuowaniu projektów związanych z rozwojem własnych konceptów - odpowiedział nam Eurocash.

Sklepy Delikatesy Centrum (Eurocash) były testowane na stacjach PKN Orlen od jesieni 2014 roku.

W lutym 2016 roku podobnym efektem zakończyły się testy sklepów Tesco na stacjach Orlenu.

Od połowy czerwca Orlen rozwija własny koncept sklepu przystacyjnego O'shop. Opórcz pieczywa, warzyw, owoców, przekąsek, nabiału, sprzedawany jest tutaj także świeżo wyciskany sok, zimne i gorące napoje. W sklepie został także wygospodarowany kącik gastronomiczny do konsumpcji na miejscu.

Na koniec drugiego kwartału 2016 roku koncern Orlen posiadał 2693 stacji paliw, co oznacza wzrost liczby stacji o 11(r/r). W Polsce ubyło 8 stacji. Orlen kontynuował dalszy rozwój oferty pozapaliwowej poprzez otwarcie 31 punktów Stop Cafe i Stop Cafe Bistro. Na koniec kwartału funkcjonowały 1622 punkty, w tym: 1454 w Polsce.