Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Helios najemcą Forum Gdańskdlahandlu.pl - 19 października 2016 11:21


Nowym operatorem kinowym w Forum Gdańsk kompleksie, który powstaje w ramach rewitalizacji Targu Siennego i Targu Rakowego w Gdańsku, został Helios.

Kino zaoferuje 9 sal dla ponad 1 tys. osób z ekranami w rozdzielczości 4K i 3D. Dodatkowo powstanie kawiarnia Helios Café oraz bar kinowy. Kino będzie zlokalizowane na poziomie +2 i zajmie łącznie blisko 3 500 mkw.

- Helios od 9 lat dostarcza rozrywkę klientom wrocławskiego centrum handlowego Magnolia Park, które należy do flagowych projektów Multi na polskim rynku. Jesteśmy przekonani, że będzie się cieszyć równie dużą popularnością w Forum Gdańsk – powiedziała Małgorzata Słowik, dyrektor działu leasingu Multi Poland.

Forum Gdańsk realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Forum Gdańsk zaoferuje 62 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.