Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Lidl: Operator wózka widłowego zarabia na starcie 3400 zł bruttopr - 3 listopada 2016 13:20


Firma Lidl w chwili obecnej posiada 8 magazynów na terenie całego kraju, a wkrótce otworzy kolejny. Nowo zatrudniony pracownik magazynu obsługujący wózek widłowy rozpoczynający pracę w Lidlu otrzymuje pensję w wysokości 3400 zł brutto.

Centra dystrybucyjne, które koordynują procesy logistyczne, w tym zaopatrzenia wszystkich sklepów na terenie Polski, zlokalizowane są w okolicach takich miast jak m.in.: Poznań, Gliwice, Pruszcz Gdański, Warszawa czy Legnica. Wiosną 2017 r. otwarty zostanie 9 magazyn sieci – w Gródkowie koło Będzina (gmina Psary). W każdym z magazynów zatrudnionych jest ok. 200 pracowników.

Pracownicy w centrach dystrybucyjnych zatrudnieni są na stanowiskach związanych z obszarem przyjęcia towaru, komisjonowania, wysyłki i utylizacji oraz na stanowiskach kierowniczych. Mogą oni liczyć na pensje wyższe niż średnia w handlu. Pracownik magazynu zajmujący się komisjonowaniem towaru, z pełnym zakresem odpowiedzialności, rozpoczynając pracę w Lidlu zarabia do 2950 zł brutto, natomiast po dwóch latach jego pensja wzrasta nawet do 3600 zł brutto. Równie atrakcyjnie kształtuje się wynagrodzenie operatora wózka widłowego, który rozpoczynając pracę na tym stanowisku otrzymuje 3400 zł brutto, natomiast po dwóch latach – 4000 zł brutto.

Dodatkowo pracownicy centrów dystrybucji korzystają z pakietu socjalnego. Mają również zagwarantowane ubezpieczenie na życie oraz prywatną opiekę medyczną dla siebie oraz swojej rodziny.