Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Jeronimo Martins rozwija współpracę z BP w Portugaliiesmmagazine.com, dlahandlu.pl - 22 listopada 2016 09:14


Jerónimo Martins otworzył dwa kolejne sklepy pod szyldem Pingo Doce & Go. Format powstał we współpracy z koncernem paliwowym BP.

Nowe sklepy zostały otwarte na terenie stacji paliw BP w Parque das Nações oraz w Corroios.

Pingo Doce & Go to format sklep, który powstał w 2015 roku. Do tej pory pod tym szyldem funkcjonowały dwie placówki w aglomeracji lizbońskiej: Estrada da Luz i Restelo.

Mini-supermarket oferuje produkty świeże, nabiał, produkty mrożone, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, gazety, papierosy oraz gorące napoje na wynos.

Marka Pingo Doce to obecnie ponad 400 sklepów.

W Polsce współpraca sieci detalicznych i koncernów paliwowych nie należy do najłatwiejszych. Tego typu rozwiązania są testowane, ale często na testach się kończy. Przypomnijmy, że w tym roku Delikatesy Centrum, które działały na stacjach Orlen w Warszawie, Płocku, Gdańsku, Krakowie, Legionowie i Olsztynie zostały zamknięte. Biuro prasowe PKN Orlen tak skomentowało ten fakt:

"Projekt testowy nowych formatów sklepu Delikatesy Centrum na stacjach ORLEN dobiegł końca. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pilotaż trwał około roku. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych w trakcie testów wyników i zebranych w tym czasie opinii klientów. Testowane sklepy odpowiadały najnowszym trendom i oczekiwaniom naszych klientów. Dzięki temu projektowi, PKN ORLEN poszerzył swoje kompetencje, zebrał dużo nowych doświadczeń i zyskał wiedzę, która posłuży w dalszej działalności."