Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Oberschlesien wykonawcą świątecznej piosenki Coca-Colidlahandlu.pl - 28 listopada 2016 12:54


Coca-Cola wchodzi w kulminacyjną fazę kampanii świątecznej "Podaruj radość". Z tej okazji przygotowała dla swoich konsumentów muzyczną niespodziankę. To będzie prawdziwa gratka, zarówno dla młodszych, jak i starszych fanów mocnego brzmienia. W tym roku bowiem autorską interpretacją kultowego przeboju Coca-Cola "Coraz bliżej Święta" zajął się skład Oberschlesien, pochodzący z Górnego Śląska.

Dziś swoją premierę ma klip zespołu, prezentujący nowoczesnym językiem wizualnym zakorzenienie mieszkańców Śląska w bogatej tradycji i kultywowanie zwyczajów świątecznych regionu.
Utwór „Coraz bliżej Święta” jest polską wersją piosenki „Wonderful Dream” wykonywanej przez amerykańską wokalistkę Melanie Thornton. Utwór ten od lat wykorzystywany jest w reklamach świątecznych marki Coca-Cola. Po wcześniejsze polskie wersje przeboju sięgali m.in. Kasia Kowalska, Ania Szarmach, czy Margaret w towarzystwie finalistów programu The Voice of Poland. W tym roku interpretacyjnego zadania podjęli się członkowie zespołu Oberschlesien.

Muzycy podkreślają, że pokazują Śląsk w nowoczesnej odsłonie. Stali się muzycznymi Ambasadorami Śląska - nawiązują do śląskich tradycji w nowatorskim przekazie.
Ponieważ to właśnie Śląsk otwiera tegoroczną świąteczną trasę Coca-Cola, a w Katowicach odbędzie się pierwszy duży event z udziałem świątecznych ciężarówek Coca-Cola (3 grudnia), dlatego do współpracy postanowiliśmy zaprosić zespół, który jest silnie kojarzony z tym regionem - powiedział Wojciech Dubasiewicz, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services. Oddajemy naszym fanom piosenkę "Coraz bliżej Święta" w zaskakującej interpretacji. Wierzymy, że podbije serca nie tylko mieszkańców Śląska, ale wszystkich Polaków – dodaje.

Obok premierowego przeboju i klipu Oberschlesien Coca-Cola przygotowała dla mieszkańców Śląska wyjątkową, profilowaną komunikację. Ogólnopolski spot reklamowy zyskał w związku z tym narrację w gwarze śląskiej, podobnie jak materiały OOH i reklamy wielkoformatowe, życzące m.in. Gryfnych Świont.