Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Ruszyła budowa centrum handlowego Atut w Krakowiedlahandlu.pl - 30 listopada 2016 13:14


Rozpoczęły się prace przy budowie centrum handlowego ATUT zlokalizowanego w Krakowie przy ul. Grażyny. Otwarcie obiektu o powierzchni 3,5 tys. mkw. zaplanowane zostało w III kwartale 2017 r.

Nowo powstające, krakowskie centrum handlowe ATUT to dwupoziomowy obiekt typu convenience przeznaczony do szybkich i wygodnych zakupów. Na powierzchni 3,5 tys. mkw. GLA znajdzie się 14 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych. W podziemiach budynku miejsce parkingowe znajdzie około 50 samochodów. Inwestorem obiektu jest firma KGGroup.

Koncepcję architektoniczną obiektu opracowało Biuro Projektowe B2 Studio z Krakowa, a generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A.

Niekwestionowaną zaletą obiektu będzie jego lokalizacja w dzielnicy Prądnik Biały, przy skrzyżowaniu ul. Grażyny i Opolskiej, jednej z głównym arterii komunikacyjnych Krakowa, służącej do wyjazdu z miasta w kierunku Katowic, Warszawy czy Sandomierza. 

Postępuje także komercjalizacja obiektu. Wśród najemców znajdzie się m.in. marka Rossmann – jedna z najpopularniejszych w Europie sieci drogeryjnych, Pepco - popularna sieć dyskontów odzieżowych, apteka ZIKO z bogatą ofertą leków oraz kosmetyków, a także Buczek – popularna krakowska piekarnia i cukiernia. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

Pięć obiektów pod wspólną nazwą ATUT działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa i Pruszkowie. Planowane są także kolejne inwestycje. Zaletą wszystkich obiektów jest lokalizacja – centra handlowe ATUT powstają na terenie gęsto zaludnionych osiedli, w zamożnych strefach czy przy głównych szlakach komunikacyjnych miast. Format każdego obiektu dostosowany jest do potrzeb zakupowych okolicznych mieszkańców.