Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Knight Frank komercjalizuje lokale handlowe High5ive w Krakowiedlahandlu.pl - 1 grudnia 2016 13:25


Firma doradcza Knight Frank, została wybrana na agenta wiodącego, który skomercjalizuje partery handlowe wszystkich pięciu budynków wchodzących w skład kompleksu High5ive w Krakowie.

Projekt realizowany przez Skanska Property Poland będzie oddawany do użytku etapami, z których pierwszy, obejmujący dwa budynki sąsiadujące z Galerią Krakowską, zostanie zrealizowany już pod koniec 2017 roku. Przestrzeń biurowa High5ive dopełni pierzeję ulicy Pawiej, tworząc nową jakość budynkami i przestrzeniami miejskimi o unikalnym charakterze, które ożywią centrum miasta.

– W lokalach będzie można zrobić zakupy w sklepach marek, które znacząco rozszerzą ofertę dostępną w okolicy. Ważny jest również aspekt miastotwórczy. Chcemy, by High5ive stało się również miejscem spotkań, dlatego zadbamy o bogatą ofertę gastronomiczną i ciekawe przestrzenie zachęcające do spędzania czasu w kompleksie. Będziemy poszukiwać partnerów, którzy będą mieli pomysł na odpowiednie wykorzystanie tej przestrzeni – mówi Marta Keszkowska, Leasing Manager w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych w Knight Frank.

Kompleks High5ive powstaje przy ulicy Pawiej, na niezagospodarowanym do tej pory obszarze obok Dworca Głównego. Zgodnie z planem pierwsze dwa budynki, zlokalizowane pomiędzy Galerią Krakowską i hotelem Ibis, będą dostępne już na przełomie 2017 i 2018 roku. Całkowita powierzchnia kompleksu wyniesie ok. 70 000 m kw., z czego około 7 000 mkw. stanowić będą lokale handlowo-usługowe i otwarte dla wszystkich strefy rozrywki i odpoczynku.