Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Poczta Polska: Prezent przez internet lepiej zamówić przed 10 grudniaPAP - 2 grudnia 2016 09:50


Liczba przesyłek nadanych w okresie przedświątecznym może w tym roku pobić dotychczasowe rekordy - szacuje Poczta Polska i radzi, aby prezenty zamawiać przez Internet przed 10 grudnia.

Poczta Polska, która w ubiegłym roku w szczytowym momencie okresu przedświątecznego obsługiwała nawet pół miliona paczek dziennie, ocenia, że w tym roku może być ich jeszcze więcej. Wskazują na to m.in. dane z końca listopada. Przez sortownie przewija się obecnie już ok. 400 tys. paczek dziennie.

Zbigniew Baranowski z Poczty Polskiej wyjaśnia, że zwiększony ruch w placówkach pocztowych i rosnąca dynamicznie liczba paczek do dostarczenia w okresie świąt Bożego Narodzenia to efekt rosnącej popularności zakupów w sieci.

"Coraz więcej Polaków decyduje się na dokonywanie zakupów przez Internet. Święta pod tym względem są okresem szczególnym. Kupujemy i wysyłamy więcej. Poczta Polska przygotowana jest na czas wytężonej pracy" - zapewnia Baranowski.

Już wiele tygodni temu w sortowniach oraz przy rozwożeniu paczek zatrudniono dodatkowych pracowników, podjęto też decyzję, że w grudniu paczki doręczane będą również w soboty.

Według Baranowskiego czynnikiem, który może przyczynić się do większej liczby obsłużonych paczek w tegorocznym sezonie przedświątecznym, jest program Rodzina 500 plus. "Dzięki programowi klienci posiadają dodatkowe środki, jakie mogą przeznaczyć na dobra, które nie są produktami pierwszej potrzeby" - ocenia przedstawiciel Poczty Polskiej.

Planującym zamówić prezenty przez Internet Baranowski radzi, aby w tym roku zrobili to przed 10 grudnia. "Najpopularniejsze sklepy internetowe w okresie przedświątecznym przeżywają hossę zakupową i do operatorów logistycznych trafia dwukrotnie więcej przesyłek niż w tzw. niskim sezonie. Myśląc o świątecznych zakupach z wyprzedzeniem, zwiększamy szansę, że Mikołaj zdąży je przywieźć przed pierwszą wigilijną gwiazdką" - zaznacza.

Dodaje przy tym, że praktycznie w całej Europie sytuacja przed świętami wygląda podobnie. Brytyjski Royal Mail na specjalnej stronie internetowej informuje klientów o rekomendowanym terminie nadania różnych rodzajów przesyłek. Francuska La Poste co roku ostrzega przed wzmożonym ruchem i podaje przewidywany czas dostarczania listów i paczek.

Baranowski przypomina, że paczki można zamawiać z doręczeniem kurierskim do domu lub do pracy. W tym roku chętnie wybieraną formą dostawy jest „Odbiór w punkcie". W przypadku Poczty Polskiej są to placówki pocztowe, stacje paliw PKN Orlen i włączane do sieci logistycznej kioski RUCH-u. "Usługi z odbiorem w punkcie cieszą się dużą popularnością wśród e-kupujących. Notujemy wzrosty w tym segmencie na poziomie 180 proc. w III kwartale 2016 roku w porównaniu do tego samego okresu w 2015 roku" - mówi Baranowski.