Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Silesia Outlet powstanie obok Auchan w Gliwicachdlahandlu.pl - 12 grudnia 2016 12:23


W okolicach Gliwic powstanie Silesia Outlet. - Znajdzie się on w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 oraz istniejącego już CH Auchan przy węźle autostrady A4 Gliwice-Bojków.

Wg raportu JLL Silesia Outlet to bardzo dobra lokalizacja dla obiektu outletowego. W bezpośredniej strefie zasięgu zamieszkuje około 6,5 mln klientów, a istniejące już w sąsiedztwie dwa obiekty retail parku, Auchan i Leroy Merlin, odwiedza rocznie około 4,5 mln osób. 
Za komercjalizację Silesia Outlet odpowiada The Blue Ocean Investment Group (BOIG), agent specjalizujący się w wynajmie powierzchni komercyjnych, w obiektach różnego typu, m.in. w outletach.
Tenant mix obiektu stworzą znane marki odzieżowe, obuwnicze i sportowe - komentuje Ewa Ściubidło, Associate Director w BOIG. Na współpracę zdecydował się dystrybutor marek takich jak Adidas, New Balance, Reebok i Puma.
W Silesii Outlet, na powierzchni blisko 20 tys. mkw. GLA, znajdzie się ponad 120 salonów znanych i cenionych marek odzieżowych oraz obuwniczych. Przy obiekcie zaparkuje blisko 950 pojazdów.
Inwestorem Silesia Outlet jest 6B47 Real Estate Investors – austriacka spółka deweloperska działająca od 2009 roku na rynku austriackim, niemieckim i polskim. Łączna wartość projektów w trakcie realizacji to ponad 1 mld euro.