Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

PH Zakopianka przechodzi z rąk do rąkpropertynews.pl - 12 grudnia 2016 20:44


Fundusz European Property Investors Special Opportunities 3 (EPISO3), zarządzany przez Tristan Capital Partners, sprzedaje Park Handlowy Zakopianka w Krakowie za 54 mln euro. Nabywcą jest Echo Polska Properties.

Transakcja obejmuje położony w południowej części Krakowa park handlowy, z wyłączeniem hipermarketu Carrefour i sklepu Castorama, stanowiących odrębną własność.

Liczący 27,463 mkw. park handlowy jest wynajęty przez różnorodnych najemców z długoterminowymi umowami najmu. Otwarta w 1998 r. Zakopianka cieszy się ugruntowaną pozycją wśród klientów. Wśród najemców znajdują się takie firmy, jak Cinema City, Jysk, Intersport, Decathlon, Komfort, Reserved, Euro RTV AGD i wielu innych.

Park Handlowy Zakopianka jest częścią portfolio 5 polskich centrów handlowych, które w 2013 roku fundusz EPISO 3 nabył od Charter Hall Retail REIT. Planowana data finalizacji sprzedaży to drugi kwartał 2017 roku.

W transakcji Tristan Capital Partners doradzały firmy Dentons oraz Balmain Asset Management, natomiast Echo Polska Properties korzystało z usług firm Linklaters oraz Savills.