Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Biedronka: kasjer zarabia 2300 zł brutto, a magazynier 2700 zł bruttodlahandlu.pl - 12 grudnia 2016 21:35


W 2016 roku sieć sklepów Biedronka dwukrotnie podniosła pracownikom wysokość wynagrodzenia – kwietniu oraz w październiku. Obecnie pensja dla rozpoczynających pracę na stanowisku sprzedawca-kasjer, wynosi 2300 zł brutto.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zatrudnia aktualnie ponad 56 tys. osób w oparciu o umowę o pracę. Od 1 kwietnia najniższe wynagrodzenie, czyli pensja dla rozpoczynających pracę w sklepach Biedronka wzrosło do kwoty 2250 zł brutto. Pensja kasjera-sprzedawcy z trzyletnim stażem pracy w JMP zwiększyła się z 2200 zł brutto do 2450 zł brutto.

Oprócz pensji pracownicy sklepów mają możliwość otrzymywania miesięcznych premii do 350 zł miesięcznie. W 2015 roku średnio miesięcznie objętych premiami było ponad 80 proc. zatrudnionych w sieci.

Sieć nie odnotowała zwiększenia rotacji wśród pracowników po wprowadzeniu rządowego programu 500+. Według sieci obserwowany na polskim rynku wzrost presji płacowej jest efektem historycznie niskiego poziomu bezrobocia i umacniania się rynku pracownika, co stanowi duże wyzwanie dla pracodawców.

Od 1 października br. najniższe wynagrodzenie, czyli pensja dla rozpoczynających pracę w sklepach Biedronka na stanowisku sprzedawca-kasjer, wynosi 2300 zł brutto. Pensja sprzedawcy-kasjera po trzech latach pracy wynosi 2600 zł.

Najniższe wynagrodzenie oferowane osobom rozpoczynającym pracę na stanowisku magazyniera w centrum dystrybucyjnym wzrosło do 2700 złotych brutto, a po trzech latach pracy wynosi 3150 złotych brutto.

Jak podaje Biedronka, wśród pracowników Biedronki są osoby kilkunastu narodowości, w tym również z Ukrainy. Udział obcokrajowców w liczbie wszystkich pracowników jest jednak niewielki, liczony w dziesiętnych procenta.