Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Almy MarketPAP, dlahandlu.pl - 19 grudnia 2016 13:21


Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kontrahentów spółki Alma Market SA - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyło kilku kontrahentów spółki. Jednym z zawiadamiających jest spółka świadcząca usługi ochrony - poinformowała prokuratura. Z uwagi na toczące się postępowanie prokuratura nie udziela bliższych informacji w tej sprawie.

Przypomnijmy, 6 października informowaliśmy, że jedna ze spółek Grupy City Security, której pracownicy świadczyli usługi ochrony w sieci Alma, złożyła do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze firmy. Ponadto spółka złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o możliwości naruszenia prawa przez Almę. Według oficjalnego komunikatu City Security Alma winna jest pracownikom ochrony ponad 1 mln zł z tytułu świadczonej usługi. Zaległości dotyczą 2 miesięcy i grupy ponad 140 pracowników.

Klika dni temu Sąd Rejonowy w Krakowie Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wydał postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego spółki. Jednocześnie sąd postanowił o oddaleniu rozpoznawanych łącznie wniosków o upadłość spółki.