Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Marani 1915 wprowadza do swojej oferty sześć win musującychpr - 21 grudnia 2016 09:37


Jeśli do tej pory witaliście Nowy Rok najbardziej powszechnymi bąbelkami – czas na zmianę. W tym roku po raz pierwszy będzie można to zrobić po gruzińsku – winem musującym tworzonym z tak interesujących odmian winogron jak tsolikauri, mtsvane czy saperavi.

Na rynku pojawia się szeroki wybór gruzińskich win musujących – aż sześć rodzajów. Mamy więc musujące Marani różowe – wytrawne (Rose Brut) oraz półsłodkie, czerwone półsłodkie, a także białe – półwytrawne, półsłodkie oraz wytrawne (White Brut). – Polacy coraz chętniej sięgają po gruzińskie trunki. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na ten krok. Liczymy, że nasze wina musujące spotkają się z tak samo ciepłym przyjęciem, jak nasza cała dotychczasowa oferta – komentuje wprowadzenie nowości Vano Makhniashvili, prezes zarządu firmy Marani 1915 Sp. z o.o., jedynego dystrybutora win Marani w Polsce.

Marani musujące białe półwytrawne charakteryzuje się drobną pienistością i owocowym aromatem, na który składają się głównie nuty brzoskwini, cytryny i papierówki, a także rumianku i siana. Wariant półsłodki jest z kolei prosty i gładki, można w nim wyczuć jabłka, watę cukrową, syrop z pigwy i gruszkę z syropu. Wersja wytrawna jest wartka i pienista, pachnie świeżym chlebem, drożdżami, bułką, gruszką, jabłkiem i białą porzeczką. Pozostawia w ustach owocowy, lekko drożdżowy smak. Marani różowe półsłodkie, o delikatnym, łososiowym kolorze, zawiera aromaty poziomek, kompotu truskawkowego i żurawiny. W smaku wyczujemy jabłka, maliny i cukierki. Wersja wytrawna zbudowana jest na prostych, truskawkowo-poziomkowych i różanych akcentach. Marani musujące czerwone półsłodkie – charakteryzuje się aromatem czereśni, wędzonej śliwki, dymu, czekolady i likieru wiśniowego. Ma żywe bąbelki i lekką kwasowość.

Cena: 35 zł
Butelka: 0,75 l