Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Na ulicach Kijowa stanęły lodówki z jedzeniem dla potrzebującychPAP - 28 grudnia 2016 14:31


Na ulicach stolicy Ukrainy, Kijowa, pojawiły się lodówki, w których w okresie świątecznym można pozostawiać jedzenie dla potrzebujących – informują lokalne media. Autorzy pomysłu to zwolennicy foodsharingu, ruchu zachęcającego do dzielenia się żywnością.

Na lodówkach z napisem "Podziel się jedzeniem" umieszczono prośbę o pozostawianie w nich jedzenia dla potrzebujących. "Jedynym sposobem tworzenia dobra jest dzielenie się nim z innymi" - zachęcają pomysłodawcy.

Ustawili oni w Kijowie pięć takich lodówek, jednak dwie z nich niemal natychmiast ktoś zabrał. Pozostałe trzy dobrze wykonują swoją funkcję - twierdzą, cytowani przez portal Dreamkyiv. "Chłopcy mówią, że było im przykro, ale i zmusiło ich do zastanowienia się nad ulepszeniem swojego pomysłu. Myślą więc nad ustawieniem na ulicach żółtych, drewnianych, ręcznie robionych szaf" - czytamy.

Rozstawione lodówki także są żółtego koloru. Pomysłodawcy nie mówią, gdzie się one znajdują oraz nie chcą ujawnić swoich nazwisk. "Martwią się, że władze mogą żądać zezwoleń, a w związku z ich brakiem punkty mogą być zlikwidowane" - pisze Dreamkyiv.

Z publikowanych w internecie zdjęć wynika, że mieszkańcom Kijowa pomysł się spodobał. Na półkach lodówek widać artykuły spożywcze, których, biorąc pod uwagę trwający na Ukrainie około trzech tygodni okres świąteczny, może tylko przybywać.