Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Lidl liczy na 70 mld euro rocznego obrotudlahandlu.pl za Retail Detail - 29 grudnia 2016 10:56


Niemiecka sieć supermarketów Lidl spodziewa się 70 mld euro obrotów w bieżącym roku fiskalnym, który kończy się w lutym 2017 roku. Z takim wynikiem Lidl przebije łączny obrót Aldi Süd i Aldi Nord, szacowany na około 65 mld euro.

Dyskontowa sieć Aldi nie ujawnia publicznie swoich wyników, ale szacuje się, że jej obroty wyniosą około 65 mld euro: nieco poniżej obrotów Lidla, przy czym dystans między sieciami może jeszcze wzrosnąć w ciągu najbliższych kilku lat.

Lidl ma ambitne plany rozwoju. Sieć chce otworzyć swoje pierwsze sklepy w Serbii i Stanach Zjednoczonych w 2018 roku, dwóch rynkach, gdzie Aldi jest już obecny. Ponadto Lidl na bieżąco poszerza ofertę swojego sklepu internetowego - który w tym roku ruszył także w Belgii - a na rodzimym rynku testowo wprowadził do sprzedaży żywność. Lidl, podobnie jak Aldi, rozważa również chińską wersję swojego e-sklepu.

Lidl jest częścią Schwarz Gruppe, która posiada również sieć hipermarketów Kaufland. Łącznie generują obroty w wysokości 90 mld euro.