Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Pikieta pracowników przed budynkiem AlmyPULSHR.PL - 3 stycznia 2017 14:33


4 stycznia br. odbędzie się pikieta byłych pracownic i pracowników Almy w Krakowie, pod budynkiem gdzie odbywać się będzie nadzwyczajne zgromadzenie udziałowców. Wszystko po to, by pokazać, że sprawa zaległych wynagrodzeń wciąż nie została zamknięta - podaje pulshr.pl

- Biorąc pod uwagę niedawną historię, a więc zwalnianie ludzi z dnia na dzień, niewypłacanie należnych sum, oraz brak dostępu do informacji co dalej, mimo nieoficjalnych zapewnień, pracownicy mają prawo wątpić w dobre intencje władz spółki, która już kilkukrotnie nadużyła ich zaufania – piszą na Facebooku organizatorzy pikiety.

Przypomnijmy, w październiku 2016 r. zarząd Almy złożył wniosek o upadłość. Jeszcze we wrześniu była nadzieja, że zwolnienia grupowe uratują spółkę, ale tak się nie stało. Osoby pracujące dla Almy nie dość, że straciły stałe zatrudnienie, to nie otrzymały przelewów między innymi z pensjami za październik.

Byłych pracowników Almy wesprze Partia Razem. - Wspólnie z nimi będziemy żądali wypłaty zaległych pensji wraz z odszkodowaniem za zwłokę. Nigdy nie zgodzimy się na to, żeby dobrobyt nielicznych budowany był kosztem pozbawiania ciężko pracujących ludzi ich uczciwie zarobionych pieniędzy – deklaruje Adrian Grzebyk z Partii Razem.