Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Deli Catering inwestuje na Pomorzudlahandlu.pl - 5 stycznia 2017 09:12


Otwarcie nowego oddziału w Gdyni to kolejny krok DELI Catering w realizacji strategii umacniania pozycji lidera na krajowym rynku usług cateringowych. Według przedstawicieli firmy rynek na Pomorzu to drugi – zaraz po warszawskim – największy rynek usług cateringowych w Polsce.

Nowy oddział na Pomorzu to kolejny etap szerszej strategii firmy DELI Catering, która w ten sposób chce objąć zasięgiem najbardziej aktywne – z punktu widzenia rynku usług cateringowych – rejony kraju. 

–  Północ jawi nam się jako bardzo atrakcyjny region pod kątem organizacji wszelkiego rodzaju imprez, a te jak wiemy wymagają oprawy cateringowej – mówi Damian Wiatrak, Managing Director w firmie DELI Catering, która jest krajowym liderem na rynku usług cateringowych w zakresie Kulinariów Eventowych. 

DELI Catering nie wyklucza dalszej ekspansji rynku usług cateringowych w Polsce. W planach spółki są także bazy produkcyjno-magazynowe na południu kraju oraz strategiczne alianse z miejscami eventowymi oraz halami targowymi.

– Obecnie widzimy, iż segment rynku usług cateringowych jest mocno rozproszony – zwłaszcza w regionach. Co więcej, ze względu na między innymi bariery logistyczne, możliwości rozwoju są dość ograniczone. Niemniej nie wykluczamy dalszej ekspansji tego rynku – podkreśla Damian Wiatrak.