Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Tarnów: E.Leclerc otworzy sklep przy ul. Koszyckiej?rdn.pl/dlahandlu.pl - 19 stycznia 2017 09:31


Przy Koszyckiej 4 i prawdopodobnie w sklepie po Almie przy ul. Dąbrowskiego niebawem mają zostać otwarte sklepy francuskiej sieci E. Leclerc - podaje rdn.pl.

W budynku po Almie w pasażu ma siedzibę kilka firm, które dostały trzymiesięczne wypowiedzenia wynajmu od poprzedniego właściciela. Ich termin kończy się z końcem lutego - podało rdn.pl.

Jak informowaliśmy wcześniej, 11 listopada w KRS została zarejestrowana spółka Tarnówdis2 z siedzibą właśnie przy ul. Koszyckiej 4. Jako główną działalność spółki wpisano sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych oraz pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach.

Właścicielami spółki z kapitałem zakładowym 5 tys. zł są Ewa Boryczko i Katarzyna Malinowska. Ewa Boryczko została wskazana jako członek zarządu. Przy ul. Koszyckiej 4 działa lokalny supermarket z logo Market Bit. 

W ostatnim czasie E.Leclerc deklarował, że uruchomi sklep w Tarnowie. Spółki, które prowadzą poszczególne sklepy E.Leclerc w różnych miastach polski nazywają się m.in. Elblągdis, Bydgoszczdis, Kielcedis itp.

Ponadto nowy inwestor Alma Market, tarnowski przedsiębiorca Tomasz Żarnecki, który prowadzi sklep E.Leclerc w Nowym Targu chce wydzierżawić zorganizowaną część przedsiębiorstwa spółki, obejmującą zespół składników majątkowych i niemajątkowych związanych z działalnością handlową spółki. Alma prowadzi obecnie 9 sklepów.