Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Grupa Japan Tobacco International otworzyła w Polsce kolejną fabrykę tytoniudlahandlu.pl - 14 czerwca 2017 09:41


Grupa Japan Tobacco International (JTI) zainaugurowała działalność kolejnej fabryki w Polsce. W nowym zakładzie w Starym Gostkowie k. Łodzi pracę znajdzie docelowo 400 osób, dzięki czemu poziom zatrudnienia w JTI Polska osiągnie 1500 osób.

Fabryka będzie produkować na rynek polski oraz na eksport tytoń do palenia będący odpowiednikiem ponad 30 mld sztuk papierosów rocznie. Dzięki nowej inwestycji, wartej ponad 200 milionów dolarów, poziom zaangażowania inwestycyjnego JTI w naszym kraju w ostatnich dziesięciu latach znacząco przekroczy 700 milionów dolarów. 

Ponad 80 proc. produktów JTI wytwarzanych w Starym Gostkowie przeznaczonych jest na eksport do 60 krajów świata, szczególnie do państw Unii Europejskiej.
Nowy, zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny (o powierzchni 70.000 m.kw.) został wybudowany w ciągu niecałych 18 miesięcy tuż obok już istniejących dwóch fabryk JTI. Zostanie w nim zainstalowanych ponad 30 linii przetwarzających, produkujących i paczkujących tytoń do palenia. Uzupełnieniem tej działalności będzie również produkcja innych wyrobów tytoniowych, takich jak np. cygara oraz tytoń fajkowy.

JTI Polska powstała 10 lat temu, gdy JTI przejęło brytyjską Grupę Gallaher, do której należały zakłady w Starym Gostkowie. Od tego czasu JTI jest najszybciej rozwijającą się firmą na polskim rynku tytoniowym – znacząco zwiększyła zarówno produkcję papierosów (z 5 mld sztuk w 2007 do 38 mld sztuk w 2016 r.), jak i udział w polskim rynku papierosów (z 4,4 proc. w 2007 r. do 16,5 proc. w 2016 r.).