Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Właściciel sieci Netto zmienia nazwę na Salling Groupdlahandlu.pl, za cphpost.dk - 16 maja 2018 14:49


Dansk Supermarked, spółka dominująca dla takich sieci detalicznych ja Netto, Føtex, Bilka i inne, ogłosiła, że ​​zmienia nazwę firmy na Salling Group – informuje serwis cphpost.dk.

To pierwsza zmiana nazwy Dansk Supermarked od 1964 roku, kiedy A.P. Møller - Maersk został współwłaścicielem grupy. W 2014 roku Møller - Mærsk sprzedał swoje udziały w firmie funduszowi Salling, który obecnie jest jedynym właścicielem firmy.

Jak informuje serwis esmmagazine.com, zmiana nazwy nastąpi od 1 czerwca.

Przypomnijmy, że  Dansk Supermarked Group, do której należy m.in. Netto Polska, odnotowała w 2017 roku bardzo dobre wyniki wszystkich swoich spółek, spółka przyznała, że był to jej najlepszy rok w historii. Pierwsze roczne sprawozdanie finansowe od czasu ponownego przejęcia firmy przez Salling Foundations wykazuje wzrost zarówno przychodów, jak i zysków. Ponadto, grupa osiągnęła najwyższy w historii udział w duńskim rynku. W planie są dalsze inwestycje, także w Polsce.

Łączne przychody DSG wzrosły w 2017 r. o 906 mln DKK do 58,8 mld DKK, a zyski przed potrąceniem odsetek i podatków (EBIT) wyniosły 2,472 mld DKK. Tymczasem w poprzednim roku EBIT wyniósł 2,164 mld DKK, a wskaźnik EBITDA był na poziomie 3,006 mld DKK.

Grupa zainwestowała łącznie w sklepy i infrastrukturę IT 1,454 mld DKK, co stanowi wzrost 
o 215 mln DKK w porównaniu z rokiem 2016. Dansk Supermarked Group kupiła ponadto 80 proc. udziałów w firmie Skagenfood A/S w Jutlandii Północnej, która zajmuje mocną pozycję na rynku gotowych dań pakowanych.