Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Bakalland na EEC 2018: Wartość rynku bakalii przekroczyła 1 mld złportalspozywczy.pl - 22 maja 2018 10:05


- Rynek ekologiczny to bardzo trudny temat, głównie ze względu na to, że jest duży problem z dostępnością eko-surowców. Do tego nie są one jednolite, są za to bardzo chimeryczne, a producentów jest niewielu. Żeby zapewnić dostępność tych produktów musimy dużo więcej się napracować niż w przypadku tych konwencjonalnych - mówi Marek Moczulski, prezes Grupy Bakalland.

- Weszliśmy w segment bakalii ekologicznych pod koniec 2017 r. Ten rynek jest wciąż niszowy, jednak czujemy, że jako Bakalland mamy obowiązek rozwijać się również w kierunku prozdrowotnej żywności organicznej - dodaje Marek Moczulski.

Rynek zdrowych produktów w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie, tutaj dominują światowe megatrendy health&wellnes oraz convenience.

- Te trendy doprowadziły w Polsce do tego, że rynek bakalii w okresie badawczym ostatniego roku, który zakończył się w marcu 2018 r., już przekroczył wartość 1 mld zł. Cieszy nas to, że ten segment coraz większą uwagę zwraca na jakość produktów i snackowość - zapewnia Marek Moczulski.

Bakalland inwestuje obecnie w poprawę etykiety swojej oferty. - Dlatego nasze batony pozbawiliśmy dodatku cukru, cukrów utwardzonych, syropu glukozowo-fruktozowego - wylicza prezes.

Więcej na portalspozywczy.pl