Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Franczyzobiorcy Groszka na studiach podyplomowych SGHArtykuł promocyjny dostarczony przez EC Dystrybucja - 27 lipca 2018 11:40


W październiku br. rusza kolejna edycja studiów podyplomowych na SGH Zarządzanie przedsiębiorstwem w handlu detalicznym. To atrakcyjny benefit dla franczyzobiorców Grupy Eurocash, w tym sklepów Groszek. Kierunek poświęcony zarządzaniu przedsiębiorstwem detalicznym jest dedykowany bezpośrednio przedsiębiorcom zrzeszonym w sieciach organizowanych przez Grupę Eurocash.

Pierwsza edycja studiów ruszyła w październiku ub.r. Program obejmował wówczas 166 godzin zajęć
w ramach 10 zjazdów. Studia miały charakter zamknięty, co oznacza, że wszystkie miejsca zarezerwowano dla  franczyzobiorców i partnerów Grupy, a także ich pracowników. Wykładowcami byli profesorowie renomowanych uczelni oraz zewnętrzni eksperci z wieloletnim doświadczeniem na rynku spożywczym.

Podsumowaniem studiów była praca dyplomowa w postaci biznes planu rozwoju swojej firmy/przedsiębiorstwa. Dzięki temu detaliści w praktyce mają okazję przetestować, które rozwiązania najlepiej sprawdzą się w ich biznesach.

Grupa Eurocash zdecydowała, że w 2018 roku uruchomi kolejną edycję studiów. Od października br. kolejni polscy przedsiębiorcy poszerzą swoje kompetencje w zakresie rozwijania własnego biznesu. Decyzja jest podyktowana rosnącym zainteresowaniem franczyzobiorców i partnerów Grupy, ale przede wszystkim pozytywnymi opiniami uczestników pierwszej edycji: – Tematyka studiów była ściśle związana z prowadzonym przeze mnie biznesem. Atrakcyjną formę zajęć zapewnili nam kadra naukowa SGH oraz praktycy związani z branżą FMCG. Cenna okazała się także wymiana wiedzy i doświadczeń z innymi uczestnikami studiów, którzy tak jak ja, prowadzą sklepy spożywcze. Uważam, że każda osoba prowadząca sklep detaliczny, która myśli o rozwoju swojej placówki, powinna rozważyć udział w nadchodzącej edycji. – skomentował Rafał Wójs, uczestnik pierwszej edycji studiów, franczyzobiorca Groszka.

***

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają ponad 14 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama.